Македонија во делата на француските писатели: 1900-1930

Front Cover
Мисла, 1975 - 140 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
11
Section 2
38
Section 3
55

6 other sections not shown

Common terms and phrases

автор авторот Анри Барбис Балканот Балканска федерација балканските Барбис биле борба веднаш век веќе види Виктор Маргерит ВМРО војна времето врз всушност гледа години голема дава дел дела друга другите Европа еден една едно Ерменија живот затоа збор зборува земја земји иако интерес јазик карактер Кловис Иг книгата колежот колку кон литература личности Ма Македонија македонскиот Македонско дело Македонци Македонците малку Матов меѓу меѓутоа место Мишел Мерле многу мошне народи наслов настани нашиот неа неговата неговиот неговите неговото некои нив нивната нивните ништо оваа овие овој однесува однос онаа оние пак пат пишува Пјер д'Еспања повеќе поезија поради посебно прашање преку пример расказот роман романот самиот своето своите својата својот себе сите слобода Солун Спи според спрема став станува страна таа тие тогаш токму толку тука туку уште фактот Франција француски француските француските писатели Христо човек Bourreaux C'est de la Ibid Macédoniens Paris pour tout Yanko

Bibliographic information