Меѓа

Front Cover
Култура, 1959 - 145 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Other editions - View all

Common terms and phrases

ама Ами баба брат бре ва велам вели веќе ви вие вода врата врз глава главата гледам години дедо ден денеска дете деца децата додека дома Дра Дракул Дракулче Дракулче Малечок дуќан еве еден едната еднаш едно Ете Жолти зад заради земја земјата знае знаеш знам јас колку кон ку куќа куќата Лефтерија ливада лист мајка Малечко малку Мало Коњари малце меѓа мене место мо можам мои моите мој моја момче мори мошне наша неа небаре негова неколку нено нив нивни ние никогаш ниту ништо нога оваа оваа земја овдека одаја оди околу остана оти очи очите пак повеќе покрај поп Герман потоа право преку Прилеп прсти ра работа рака раце рацете реков рече Руен Руена Руене сака сакам сакаш себе сега секогаш село сите снагата сосема ста старата Стариот сто страна таа таму тат татко тебе тетин тетка тие токму толку три туку устата уште целиот че чини човек

Bibliographic information