На пресвртница: како ја видов и доживеав 1948

Front Cover
Студентски збор, 1990 - 273 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
2
Section 2
7
Section 3
33

12 other sections not shown

Common terms and phrases

армија Белград бидејќи биле биро борба Бугарија Велебит веќе влада воени војна војната врз врска години голема дали дел демократија ден денес добро додека дојде држава друга другари другарите другарот другите еден една едно заради затоа земја земјата земји земјите значи иако имаше Информбирото јас Југославија југословенските Кардељ класа колку Коминтерната Комунистичката партија кон конгрес КП крајот луѓе март меѓу мене место многу мо можат можеби можеше Москва мошне наполно народи народна начин нашето нашиот нашите неговата некои некоја неколку нив ние ништо нова оваа овде овие односи оние освен основа пар партии партијата пат писмо повеќе подоцна политика Полска помош потоа почетокот прашања преку ра работи развој раководители раководство револуција рече своето своите својата својот секој сето сила сили сите совет советската Советскиот Сојуз советските социјализмот според спрема СССР Сталин страна таа такви тие Тито Тито и Кардељ тогаш требаше туку услови уште фронт ЦК КПЈ ЦК СКП(б членови

Bibliographic information