Современици

Front Cover
Мисла, 1969 - 143 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
3
Section 2
9
Section 3
17

7 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

Ацо веќе вид вистина воопшто вредности времето врз всушност втората години дали дел дела дело делото Димитар друга другите дух еден единствено една едно естетски живот животот зад затоа збор зборот значи иако изд искуства итн Јаневски јас каков книга книгата кон кри критика критиката критичар критичарот критички лите литература македонска меѓу Меѓутоа метод мисла Митрев многу можеби мора мошне ната нашите неа негов неговата неговиот неговите неговото некои нив нивните ние никогаш ниту ност оваа овде овие овој оглед односно онаа оние оној организам пак песна песната писател писателот пишува повеќе поезија поезијата поет поети поетот покрај помалку постои постојат преку пример проза реализам роман романот самата самиот свеста свет светот своето свои своите свој својата својот себе секогаш секој село сепак сето сите ски Скопје сликата сосема Спасов според спрема српскохрватски јазик Старделов таа таков тие тогаш токму толку туку уметноста Урошевиќ уште често чини човекот Шопов

Bibliographic information